Moravské bokovky

Naše sedla

Prababička

Asi nejstarší sedlo které máme. Pravděpodobně vyrobené v Německu někdy po roce 1860. Zatím nepojízdné v nálezovém ( půdním ) stavu.

Babička

Krásné anglické dámské sedlo, šité na zakázku pro jistou Caren Cagerove v roce 1891. Je to kvalitní a pohodlné sedlo jehož jedinou “ nevýhodou “ je hladké a tudíž trochu klouzající posedlí.

Karolina se zeleným zdobením

Téměř nové dámské sedlo, šité na míru od Ramik saddlery. Velmi kvalitní moderní dámské sedlo od českého sedláře, jehož práci lze vždy vřele doporučit. Je velmi pohodlné koni i jezdkyni – majitelka si ho nemůže vynachválit.

Karolina economy

Toto sedlo mají hned dvě naše členky. Je stejně jako předchozí produktem Ramik Saddlery a pochopitelně i tohle je kvalitní dámské sedlo. Obě majitelky jsou s ním na 100% spokojené.

Pakistánky

dvě naše členky mají také tyto levná sedla šitá v Pakistánu. Není to sice ideální, ale zkrátka ne každá má na drahé padnoucí dámské sedlo. Pokud se budou ale jízdě v DS věnovat opravdu hodně, stejně určitě budou časem shánět sedlo kvalitnější 🙂

Zaldi

Novým přírůstkem do naší Bokovkové rodiny je toto třírohé sedlo od španělské firmy Zaldi. Jedná se o kvalitně vypracované DS, které ovšem tato firma v současné době nenabízí.

Tetička 🙂

Poválečná tetička „Hermína „  – jestliže některá sedla v majetku bokovek jsou pojmenována prababička a babička, tak toto sedlo musí mít také své jméno.
Bylo vyrobeno dle dostupných zdrojů cca kolem roku 1950, bohužel zvenčí nemá žádný identifikační štítek ani majitele, ani sedlářského mistra a dohledat historii je proto složité. Zatím se podařilo vypátrat pouze poslední tři majitele tohoto sedla, první byl pan Panáček starší, který je bohužel po smrti a jeho rodina o sedle neví a u něj cesta hledání zatím končí. Tento pán prodal sedlo panu Gustavu Královi, který jim zaplatil dluh za sedlářskou práci a dostal se do majetku rodiny Helánů z Moravských Knínic. Toto sedlo je částečně poničeno a nekompletní, na svoji renovaci zatím čeká.