Moravské Bokovky z.s.

Dámský kurz Milovice

V sobotu 30.3. jsme se s Petrou, Lucií, Carmenou a Lakym vypravily na kurz jízdy v dámském sedle pod vedením německé trenérky Bettiny Keil.

Celý kurz skvěle zorganizovala Jana Galatíková v krásném prostředí Ranče Milovice, kde pro nás bylo připraveno kompletní zázemí pro nás i naše koně. I když z prvních informací to vypadalo na poměrně hojnou účast, nakonec se nepřízni osudu vyhlo a na kurz dorazilo 5 účastnic. Nu, alespoň zbylo více času na nás 😀

Petra Vondráčková

Kurz probíhal formou individuálního tréninku. Na začátku Bettina zkontrolovala výstroj koně – případně poupravila nebo poradila jak případně sedlo pro koně i jezdkyni upravit. Potom zhodnotila jednotlivé jezdkyně na koních a zopakovala nám nezbytné základy. Upravila sed a snažila se v nás podnítit ty správné dámské manýry.

Tereza Venerová

 

Během obědové pauzy nám mimo jiné radila jak se s dámskými sedly zařadit mezi ostatní jezdecké disciplíny, jak se závodí v DS v Německu a sdílela s námi vlastní zkušennosti a zážitky.

Petra Trávníčková

 

Po obědě nás čekala ještě jedna jezdecká lekce šitá na míru jednotlivým jezdkyním. Lucie s Lakym skákala, Peťa s Carmenou pilovala správné držení těla a já jsem s Carmenou trénovala jednoduchou základní drezurní úlohu pro dámská sedla která se jezdí v Německu na závodech.

Lucie Horová

Kurz jsme si všechny užily a i nálada byla po celou dobu pozitivní, veselá až rozverná 😀 Děkujeme Jance Galatíkové za organizaci, Zuzce Skripové za tlumočení a Heleně Brázdilové za vynikající oběd.

Eliška Křivánková

A co jsme si z kurzu odnesly? Že na tom nejsme zase tak špatně 😀 Už se těšíme na případné podzimní pokračování a doufáme že se tentokrát sejdeme ve více lidech 🙂

Ela

PS: Lucie slíbila že už nebude říkat že je začátečník 😀 😀

Petra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.