Moravské Bokovky z.s.

Napoleonské hry 2016

Jak je už dlouholetá tradice, tak se i tento rok v půli srpna ve Slavkově konaly letní napoleonské slavnosti. Ty letošní připomínaly mimo jiné i druhou manželku císaře Napoleona Marii Luisu.

I když některé z nás se účastní i jako vojáci, přesto je naší hlavní náplní krom starosti o tábor a celkové zázemí kozáctva být okouzlující a krásné. I proto sebou vždy vozíme dámská sedla a krásné šaty. Ty využijeme hlavně v době mezi sabráží a samotnou bitvou kdy je dostatek času si užít vyjížděk po zámeckém parku.

Letos jsme byly tři. Mě a Lucii stejně jako loni doplnila Jája která konečně dotáhla do konce svůj meziroční projekt „Empírový jezdecký kostým“ a krásně zapadla. Lucie vyjela v úplně novém světlehnědém jezdeckém kostýmu, který podobně jako ten Jájin čerpal některé znaky z vojenské uniformy. Já letos vybočovala, protože moje inspirace byla malinko jinde – letos jsem byla žena kozáckého atamana, kterou si namluvil při službě na turecké hranici 😀 Jak se nám to povedlo, to můžete posoudit v galerii.

Večer ještě Jája předvedla své nové civilní empírky a Marie se ukázala v mých pruhovaných. Oběma to velmi slušelo a snad časem bude také i nějaké foto.

Už se těšíme na příští rok – třeba zase vymyslíme něco nového 😉

Petra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.