Moravské Bokovky z.s.

Dámský den Slatiňany 9.4.2016

Tak máme za sebou první letošní závody a jako vždy máme opět o čem přemýšlet.

Protože bylo téměř celou zimu doslova odporně mokro a tudíž byla jízdárna dlouho nesjízdná, nezbylo nám příliš mnoho času na smysluplný trénink. Nemluvě o tom, že momentálně nemáme ( až na tři břevna ) žádný skokový materiál. Nic z toho nás ale neodradilo od účasti na závodech – vždyť to děláme hlavně pro zábavu ne? ( jely jsme ovšem pochopitelně všechno vyhrát 😀 )

Nakonec se jako hlavní a největší nepřítel ukázalo počasí – začalo pršet už ve čtvrtek a vypadalo to, že nikdy nepřestane a taky nepřestalo. Pršelo ještě celou sobotu i neděli dopoledne. I z toho důvodu zůstal náš hlavní pomocník Vladimír doma s dětmi a  my tak vyrazily poněkud nalehko ( a já po třech letech prvně úplně celý den bez dětí ) 🙂

damsky-den-7222

Do Slatiňan jsme tentokrát dorazily včas a po zaregistrování jsme se začaly připravovat na první soutěž – drezuru stupně „Z“ kde startovalo celkem 16   dvojic. Flekáče tentokrát jela Lucie a na to, že to bylo prvně s minimem tréninku to nebylo marné – 41,3%. Já jsem s Carmenou získala 49,5% ( doufám, že si to pamatuji přesně ) Vím, kde byly chyby a vím, že bych měla trénovat – kde ale vzít ten čas?

damsky-den-7254damsky-den-7279

Druhou soutěží byla jízda zručnosti. Tam jsme si brousily s Carmenou zuby na přední umístění, ale co čert nechtěl – upadl nám kelímek a ťukly jsme kopytem do ohrádky při couvání a bylo z toho nakonec 4. místo. Lucie s Flekáčem si vedla líp a skončila 3. I v této soutěži mohli diváci vidět 16 dvojic.

damsky-den-7376damsky-den-7390

Jako další se jel parkur do 80-ti cm. Tam byla Lucie s Flekáčem po shození jedné překážky 3.

damsky-den-7445damsky-den-7457

Další dvě soutěže – drezura kür a pas de deux prozatím vynecháváme, ale aspoň jsme měly chvilku na to kouknout na ostatní a také se trochu najíst a ohřát u teplého čaje.

Trošku jsme se zapoměly a na závěrečnou soutěž – jízdu elegance jsme dorazily se spožděním. V téhle soutěži se 14-ti soutěžícími dvojicemi jsme skončily tradičně v druhé půli startovního pole …

damsky-den-7580

SONY DSC

SONY DSC

Pak už jenom urychleně zabalit, naložit koně a domů do tepla a hlavně do sucha.

A co napsat na závěr? Bylo to pro nás i pro koně poněkud vyčerpávající – hlavně pro ten vytrvalý studený déšť. Hlavně i díky tomu že jsme neměly letos dodávku to bylo složitější s převlékáním – bláto a dlouhé sukně zkrátka nejdou dohromady 😉

Taky nesmím zapomenout poděkovat našemu doprovodu – Elis a také hlavně jejímu tátovi díky kterému jsme tam dostali koně a pochopitelně Jáji, díky které jsme se tam dostaly my s Lucií a naše věci 🙂

Jinak – slatiňanští měli závody tradičně pěkně připravené, ale bohužel pro nás tam byla i jedna podstatná skvrna na kráse. Když jsem šla vyzvednout věcné ceny které jsme vyhrály ( hlavně Lucie ), tak mi téměř přímo před mýma očima jednu z cen kdosi odnesl. Já myslela, že je to pořadatel a paní od cen zase že je to někdo od nás. Naši koně bez toho pytle krmení hlady neumřou, ale co si o tom má člověk pak myslet že?

A poslední připomínka k dámským závodům obecně – ráda na ně jezdím, protože se potkám s dalšími dámami se kterými se jinak vidím jenom virtuálně. Ráda si zazávodím, vždyť šance na umístění je tu vždycky ale jsem rozhodnutá, že soutěž elegance už nikdy. Já mám prostě jiný vkus než rozhodčí a než vyhazovat peníze za startovné a končit na konci, tak raději nic ( v drezuře se ještě můžu zlepšit , ale vkus měnit nebudu ) Třeba se moje rozhodnutí ještě změní, ale nevím nevím ….

Ale i tak už se těším na další Dámský den v srpnu – třeba nebude pršet 😉

Petra

DSC_8395A ještě výsledková listina

http://www.nhkladruby.cz/prilohy/dd2016_04v.pdf

One thought on “Dámský den Slatiňany 9.4.2016

  1. Lucie Horova

    Krasne a vystizne napsane, Ja za sebe muzu jen rict, ze jsem byla rada, ze se mi povedlo Lakyna jakz takz oddelit od Carmen, takze byl schopen dane souteze vubec zajet a neprovest pri tom to, co loni v Tlumacove. Jasne, v drezure jsme byli posledni, ale jeli jsme to poprve, tak co. Ono kdyz si dotycny kun vylozi „nehybnost a pozdrav“ tak, ze se postavi na zadni, tak to pravda porotu moc nenadchne. Za to ten zaverecny byl vzorovy (takove to „uz to mam za sebou,uf“). Ve zrucnosti rozhodovaly doslova „blbinky“, takze to bylo spis o stesti. A v parkuru mi bohuzel Laky nekolikrat presel do klusu, coz byl podle me vetsi problem, nez ta shozena prekazka. Ale tam to jde spis na vrub te nemoznosti predchoziho treningu. Eleganci musim priznat a omluvit se, ze jsme pokazili, Lakyn uz byl proste doslova a do pismene „zpruzenej“ a proste uz nechtel chodit. A nejak extra trestat jsem ho pred tou porotou nechtela (i kdyz jsem mozna mohla byt tvrdsi, ale to je muj setrvaly problem). Jinak dobrodruzstvi velike, zvlaste to pocasi a vubec. Pokud zvitezim nad prokrastinaci, mozna napisu i reportaz. Musite mi hodne vyhrozovat. &:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.