Moravské Bokovky z.s.

Závody

Chtěla bych se tentokrát pozastavit u závodů a naší účastí na nich. Už v úplně prvním příspěvku je napsáno, že v dámských sedlech sportujeme. Ale je to vlastně pravda?

Je i není. Pravda je, že závodů se aktivně účastníme dvě. I když tak je to tak skoro ve všem. Ale dá se říct že sportujeme, když máme za sebou celkem tři závody?

Dá. Ono závodit v dámském sedle není totiž vůbec jednoduché – tedy hlavně pokud chceme závodit v České republice. Nejde o samotné ježdění – to se od klasického obkročmého zase tolik neliší – jde o to, že krom speciálních soutěží pro dámská sedla se nemůžeme účastnit téměř žádných ( ani hobby ) soutěží. ČJF, pod jejíž hlavičkou se většina soutěží pořádá totiž na svých akcích DS nepovoluje. Jedinou šancí jsou tak pro nás malé hobby závody pořádané soukromými subjekty.

A kde jsme vlastně už závodily? Já poprvé v Praze na Dámském dni v roce 2010. Na půjčeném koni jsem skončila na pro mě výborném třetím místě v jízdě zručnosti a osmém v eleganci ( což už nebylo to, v co jsem doufala  😀  ) Zkušennost ale k nezaplacení …

Dámský den 2010Troja_298img_5741Následovala pětiletá pauza. Až loni jsme – tentokrát ve dvou – vyrazily na halové závody do Slatiňan, kde jsem já obsadila druhé místo v jízdě zručnosti a Lucie vyhrála parkur.   Ve stejném složení jsme jely i na MČR DS do Tlumačova, kde jsme skončily 3. a 4. v šampaňské výzvě. V ostatním – parkuru a zručnosti už se nám bohužel nezdařilo, ale tak to občas chodí. Eleganci schválně nezmiňuji – už jsme si zvykly, že končíváme na chvostu 😀 😀 .

IMG_919447IMG_0914

Protože nakonec už žádné další dámské závody loni nebyly, poohlížely jsme se po zmiňovaných hobby závodech a nakonec Lucie ještě vyjela do Hodonína na hobby pořádané stájí Ranč Očov  odkud si dovezla jedno první a jedno druhé místo a spravila si tak chuť po nepovedeném parkuru  v Tlumačově.

P1180673P1180718

A teď jsme na začátku nové sezóny. První letošní závody nás čekají za měsíc. Ovšem letos hlavně díky počasí zatím nemůže být o jakémkoli tréninku řeč a na nějaké větší zlepšení to nevypadá. Má to tedy vůbec cenu někam jet? Rozhodla jsem se o tom nijak nepřemýšlet, vždyť loni jsme toho taky nijak kór moc nenatrénovaly  ( i když rozhodně víc než letos ). Pojedeme prostě s tím, že ze sebe vydáme to nejlepší co za daných okolností půjde a proto to nemůže skončit špatně. A i když nezazáříme – vždyť když si uvědomím, že to všechno nděláme s minimálním zázemím, bez trenéra  na koních kteří jsou ( obrazně řečeno ) těsně před závodama vypřáhnutí z pluhu … nemůžeme být zklamané ne?

Tak vítej sezóno 2016 😀

P1180015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.