Moravské Bokovky z.s.

2. Kojácký babinec

V pořadí druhý Kojácký babinec se konal 26.-27.4.2014 opět u nás ve stáji v Kojátkách.

Tentokrát mělo být účastnic víc než poprvé – sedm, ale na poslední chvíli se dvě omluvily a tak nakonec bylo jen o jednu účastnici víc než loni. Měly jsme strach z počasí a proto se v sobotu ráno vypustila teorie a šlo se hned jezdit. Všech pět jezdkyň nejdříve jezdilo na lonži aby bylo možné poupravit sed a nemusely se soustředit na řízení koně. Ve druhé části lekce už jezdily samostatně a všechny byly schopné provádět jednoduché drezurní cviky v kroku a v klusu. Po obědě pak stejně jako minule všechny absolvovaly vyjížďku – až na nejmladší účastnici jely všechny pochopitelně v dámském sedle. Večer pak přišla konečně na řadu teorie a celkově jsme probraly různé aspekty jízdy v dámském sedle.

V neděli dopoledne jsme se s vervou vrhly na druhou lekci na jízdárně. Bylo vidět, že intenzivní sobotní trénink přinesl své ovoce a i Terka, která v sobotu seděla v DS poprvé bez větších problémů cválala. Po obědě pak dorazila domluvená fotografka a všechny kurzistky se proměnily v romantické princezny a s chutí pózovaly.

Víc už se do jarního Babince nevešlo, ale těšíme se společně na ten podzimní. Doufám, že se všem u nás líbilo a že byly všechny spokojené. Za sebe můžu říct, že až na moji malou řečovou indispozici vše proběhlo podle mých představ a i když je pořád co zlepšovat ( což všechny moc dobře víme ), tak zlepšení tu je a to je hlavní 🙂 . Také jsme získaly do svých řad novou „ovečku“ Terku a doufáme, že jí zájem vydrží. Škoda, že nakonec nemohly přijet Jája s Maruškou, ale tak snad jim to vyjde příště. Teď se až do podzimu budeme věnovat samostudiu 😀 a na podzim nachystáme třetí Babinec.

Už se těšíme 😀 😀

IMG_6465A ještě účastnice : Tereza, Monika, Alena, já, Lucie a Adélka. A pochopitelně v neposlední řadě Vladimír, který se nám opět staral o catering a v neděli za mě také vedl lekci 😀

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.