Moravské Bokovky z.s.

1. Kojácký babinec …

… aneb, jak jsme zakládali Moravské Bokovky 😀

Protože nám s kozáky “ odpadla “ jedna z akcí, náhradou a poměrně narychlo jsme na uvolněný termín 28.-29.9. naplánovali premiérový zkušební kurz jízdy v dámském sedle. Pozvala jsem 4 kamarádky – Lucii, Alenu, Terezu a Moniku a všechny nadšeně přijaly role pokusných králíků. Nachystala jsem sedla, koně, Vladimír sestavil jídelníček a všechno mohlo začít.
Celý kurz začal v sobotu ráno Moničiným telefonátem …. “ Umřelo mi u Slavkova auto – co teď ? “ … takže jsem vzala naše auto, lano a vyrazila pro ni :-))). Úspěšně jsem jí auto dotáhla k nám a vše mohlo konečně začít.
V sobotu dopoledne děvčata pilně cvičila na jízdárně … všechny čtyři se střídaly na našich dvou koních – na Carmen a na Flekáčovi. A všechny čtyři si během dopolední lekce vyzkoušeli jízdu va všech chodech. Vladimír nám mezitím ukázal svoji všestranost. Chvilku jezdil s námi na Cornetovi a zároveň chystal skvělý oběd. Měli jsme francouzskou cibulačku, hovězí po burgunsku a jako dezert hrušku pošírovanou ve víně. Po takovém obědě se nedalo dělat nic jiného, než sedět a trávit :D. Odpoledne jsme udělali malou změnu programu a jeli na vyjížďku. Ať si holky vyzkouší, jak se jezdí v DS terénem. Monika bohužel nemohla zůstat na noc, ale s ostatními jsme poseděli a vesele popili. Při té příležitosti jsme zrovna uvedli do života Moravské bokovky – snad to dotáhneme do zdárného konce.
V neděli jsme museli s Vladimírem ráno na chvíli děvčata opustit, ale po našem návratu začala drudá část kurzu. Znovu jízdárna a na všech byly vidět pokroky. Lucka se už tolik nezmítala a Tereza nevlnila :-))). Na oběd jsme měli tentokrát ruskou kuchyni – boršč a murmaňskou tresku s rýží. Po obědě pak začala příprava na nejočekávanější část kurzu – na focení.
Potom už jenom zhodnocení, vyzkoušení kostry na další dámské sedlo – Lucčino – a děvčata se rozjela k domovům s tím, že to co nejdřív zopakujeme.
Tak příště lépe a radostněji do sedel ( pochopitelně dámských ) :-)))

IMG_0423

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.